در کشورهایی با درآمد متوسط یا کم ۸۰ درصد با بیماری های قلبی مثل سکته و دیگر بیماری های قلبی و عروقی زندگی میکنن. (طبق اعلام سازمان جهانی)

در کشورهایی با درآمد متوسط یا کم ۸۰ درصد با بیماری های قلبی مثل سکته و دیگر بیماری های قلبی و عروقی زندگی میکنن. (طبق اعلام سازمان جهانی)
چه چیزی به چنین میزان مرگ و میری که به علت بیماری های قلبی است منجر میشه؟ پزشکان و تحقیقات که در این زمینه انجام شده به میزان غیرطبیعی فشار خون بالا در عروق خونی بیماران توجه میکنن. “دکتر شاهرخ گولوالا” بهمون کمک میکنه که علت هایی که به فشار خون بالا منجر میشن رو بشناسیم. در حالی که علت های خاص این بیماری مشخص نیستن، برخی از فاکتورها هستن که میتونن به بالا رفتن فشار خون منجر بشن. به خوندن این مطلب ادامه بدین تا بتونین از خودتون و خانواده تون محافظت کنین.

۹ علت فشار خون بالا (بخش اول)

سن
هر چقد که سنتون بیشتر باشه پس بیشتر احتمال داره که قربانی فشار خون بالا بشین. افراد مسن در خطر بیشتری هستن. خطری که به خاطر سخت شدن عروق خونی است.

موروثی بودن
اگه در خانواده تون سابقه کلسترول بالا دارین، پس ممکن همین مسئله دلیل شروع نگرانی باشه. داشتن فشار خون بالا به صورت موروثی ممکنه در سنین پایین مشکلاتی برای سلامتی بوجود بیاره.

جنسیت
آقایون بهتره بیشتر مراقب باشین! دکتر گولوالا میگه: میزان ابتلای مردان به فشار خون بالا نسبت به زنان بیشتره. البته معنیش این نیست که زنان اصلا نگران نباشن. شما هم درخطر هستین. پس بهتره یه نگاه دیگه به سبک زندگی و عادات غذاییتون بندازین.

وزن اضافی
وزن بالا یا چاقی میتونه یکی از دلایلی باشه که به فشار خون بالا منجر میشه، اما این امر از شخصی به شخص دیگه متفاوته. افرادی که اطراف ران و شکمشون چربی دارن در خطر ابتلا به فشار خون بالا هستن. پس وزنتون رو کنترل کنین!

ادامه داره…

منبع: نوین زی

زنگ تندرستی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه