انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند.

انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند. شاید خیلی از کارها را درست انجام می دهید (مثل نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز، ورزش کردن و …)، اما تهدیدهایی وجود دارند که نتیجه عادات روزانه ی شما بوده و اگر از آنها غفلت کنید، در آینده برایتان مشکلات زیادی درست می کنند. ادامه ی مطلب را بخوانید تا درباره این عادات مضر بیشتر بدانید:

بیش از حد چهار زانو ننشینید یا پاها را روی هم نیندازید

طبق تحقیقی که در این زمینه انجام شده، چهارزانو نشستن یا انداختن پاها روی هم، فشار خون را افزایش می دهد. انجام این کار به طور مکرر فشار خون سیستولیک را به میزان ۷ درصد و دیاستولیک را ۲ درصد افزایش می دهد. به طور ایده آل نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه در هر ساعت چهارزانو بنشینید یا پاها را روی هم بیندازید. بعد از هر ۴۵ دقیقه نشستن، کمی راه بروید.

انداختن-پاها-روی-هم

طوری بایستید که زانوها کمی خم باشند

وقتی ایستاده اید نباید زانوها قفل شوند، زیرا این امر باعث فشار روی مفاصل می شود. ضروری است که زانوها کمی خم باشند. شما باید از ماهیچه هایی که اطراف مفاصل هستند استفاده کنید (اگر زانوی شما قفل شود این ماهیچه ها نیستند که وزن بدن را تحمل می کنند، بلکه مفاصل مجبور به تحمل آن هستند).

وضعیت-زانوها

تمام مدت روی شکم نخوابید

اگر فکر می کنید خوابیدن روی شکم باعث می شود که کوچک تر شود، سخت در اشتباهید! اگر به پشت نمی خوابید، پس گردن در وضعیت غیر طبیعی مانده و همین امر به جریان خون صدمه می زند.

خوابیدن-روی-شکم

کمربندهای تنگ نپوشید

شاید دلتان می خواهد لاغر به نظر برسید و به همین دلیل کمربندی تنگ انتخاب می کنید. این کار باعث صدمه به دستگاه گوارش و هضم غذا می شود. کمربندهای تنگ که برای مدت طولانی می پوشید،معده را تحت فشار قرار داده و روند هضم به درستی اتفاق نیافتاده و به اسیدیته منجر می شود. کمربند باید به اندازه ای تنگ باشد که فرد به راحتی نشسته، خم شود و به طور عادی نفس بکشد.

کمربند

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

Share the post "۹ عادت روزانه ای که به ما آسیب می زنند! (بخش اول)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. صندل های تناسب اندام به کمر آسیب می زنند
  2. آیا درباره ضررهای این ده عادت ساده چیزی می دانستید؟
  3. تفاوت بین درد طبیعی و درد ناشی از آسیب دیدگی در ورزش چیست؟
  4. چگونه از آسیب دیدگی در هوای سرد جلوگیری کنیم
Tweet ۹ عادت روزانه ای که به ما آسیب می زنند! (بخش اول) - تصویر 5
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه