همیشه بعد از وکس و اپیلاسیون پوست دچار قرمزی می‌شود اما همیشه راهکارهایی برای کاهش قرمزی بعد از اپیلاسیون وجود دارد. با تک رژ همراه باشید.

همیشه بعد از وکس و اپیلاسیون پوست دچار قرمزی می‌شود اما همیشه راهکارهایی برای کاهش قرمزی بعد از اپیلاسیون وجود دارد. با تک رژ همراه باشید.

 

 www.takroj.ir 3000631

- بعد از وکس، چند دقیقه روی محل یخ بگذارید. نه تنها سرخی حاصل از وکس را کمتر می‌کند، بلکه درد و ناراحتی آن را هم کاهش می‌دهد.
 

- کمی‌روغن درخت چای بمالید. این روغن بخاطر مصارف بهداشتی معروف است، مثل از بین بردن التهاب‌ها، مداوا کردن زخم‌ها و داشتن خاصیت مسکن. بهترین ماده برای کاهش درد و سرخی بعد از وکس است.
 


- بعد از وکس، روی محل‌هاماملیس بزنید. علاوه بر فواید زیادی که دارد، این گیاه در درمان اینگونه موارد شهرت دارد و در کاهش قرمزی پوست بسیار موثر است.
 

- از کرم یا لوسیون ضدعفونی کننده استفاده کنید که هم خنک و هم محل را نرم و آرام می‌کند.
 

- بعد از وکس، هرگز دوش آب گرم نگیرید. آب گرم، پوست را تحریک می‌کند. همچنین وارد آب دریا هم نشوید چون نمک آب هم پوست را تحریک می‌کند.
 

- قبل از وکس، چندتا آنتی اسید بخورید. آنتی اسید جلوی ترشح هیستامین را گرفته و مانع التهاب و سرخی پوست می‌شود.

توصیه‌ها:

- تا ۲۴ ساعت بعد از وکس پوست تان از عطر و دئودورانت و سایر مواد شیمیایی استفاده نکنید. زیرا باعث تحریک پوست شما و خارش می‌شود.

- بهترین درمان پس از وکس میتواند ژل آلوئه ورا باشد. یک گلدان کوچک آلوئه ورا در خانه داشته باشید تا بتوانید همیشه تازه از ژل آن برای پوست خود استفاده کنید.

- قبل از وکس پوست خود را آرام بشویید. زیاد شستن پوست باعث حساس شدن پوست می‌شود.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه