991_large_image

 

پدیده ی نو ظهور اصلاح با شمع که توجه همه را با هزاران سوال به خودش جلب کرده.

روش کار این هست که ابتدا تکه ای از پارافین را که به صورت قالبهای بزرگ تهیه میشود، توی دستگاه گرم کننده قرار میدهیم تا کاملا” آب شود سپس بوسیله یک کاردک یا معمولا” چوب بستنی یک لایه نازک از آن را روی پوست کشیده و بعد از کمی‌خشک شدن خلاف جهت رویش مو سریع آن را میکشیم. پارافین به صورت ورقه ای جدا میشود. تقریبا” شبیه موم عمل میکند اما ویژگیهای منحصر به فردی دارد.

نکته ی مهم این است که مواظب باشیم حرارت شمع ملایم باشد تا پوست آسیب نبیندو همچنین این کار باید باید با دقت و ظرافت انجام شود. پارافین مخصوص صورت و پارافین مخصوص بدن متفاوت هستند و با توجه به اسانس آن در رنگهای مختلف موجود میباشد.

از ویژگیهای این روش میتوان به کم درد بودن آن به نسبت بند اشاره کرد. (البته بی درد هم نیست)

کسانی که با بند همیشه گرفتار معضل زخم شدن پوستشان هستند از شمع خیلی استقبال کرده اند،

خاصیت نرم کنندگی و شفاف کنندگی روی پوستهای لک دار دارد،

کار پاکسازی و لایه برداری قشر مرده پوست را انجام میدهد،

و به مرور موهای زائد را کمتر از قبل خواهد کرد.

همچنین خانمهایی که پوست صورتشان به حدی نازک هست که مویرگهای ظریف زیر پوست به راحتی دیده میشوند بهتر است از همان بند استفاده کنند تا مویرگها و پوست ظریفشان آسیبی نبیند.

در مورد جوش بعد از شمع معمولا” نظرات خیلی متفاوت بوده. ولی اکثرا” دیدیم و شنیدیم کسانی که با بند جوش میزدند با شمع اینگونه نبودند.

ژل مخصوصی حاوی عصاره جلبک دریایی بعد از شمع استفاده میشود که خاصیت خنک کنندگی ، ضد التهاب و ضدعفونی کننده دارد و باعث پیشگیری از بروز جوش میشود. البته جوشی که هنگام رشد مجدد موها ایجاد میشود حکایت جداگانه ای دارد که به آرشیوم مراجعه کنید توصیه‌های مفیدی در این باره نوشتم.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه