انجماد همبرگر باکتری ها رو از بین نمیبره. اون فعالیت های باکتری ها رو به طور موقت متوقف میکنه تا زمانی که گوشت به دمای بالاتر از ۴۰ درجه فارنهایت برگرده.

چرا همبرگر نمیتونه بارها و بارها منجمد و ذوب بشه؟

رشد باکتری
انجماد همبرگر باکتری ها رو از بین نمیبره. اون فعالیت های باکتری ها رو به طور موقت متوقف میکنه تا زمانی که گوشت به دمای بالاتر از ۴۰ درجه فارنهایت برگرده. هنگامی که همبرگر به اون دما میرسه باکتری های موجود در اون تکثیر میشن. باکتری های جدید ممکنه باعث آلودگی گوشتی که از حالت منجمد خارج شده بشن، بیشتر خطر ممکنه درباره بیماریهای منتقله از غذاست.منجمد کردن دوباره گوشت گرم شده دوباره باکتریهارو معلق میکنه. اگرچه قرار دادن گوشت در فریزر بهتر از رها کردن گوشت خام بیش از ۲ روز هست، باکتریهای داخل اون هنوزم ممکنه در طول فرآیند افزایش پیدا کنه.
فاسد شدن
دلیل اصلی منجمد کردن گوشت، جلوگیری اون از فاسد شدنه. در هر صورت پاتوژن های مضر همبرگر آلوده، همبرگر رو عفونی میکنه و اگه مصرف کننده اون رو نپزه از بین میره. انجماد گوشت اون رو حفظ میکنه،رفع فساد میکنه تا زمانی که به ۴۰ درجه فارنهایت برسه. هنگامی که درجه حرارت گوشت از ۴۰ درجه فارنهایت میگذره اون کهنه تر شده و به فاسد شدن نزدیک میشه. انجماد دوباره همبرگر تاریخ انقضای محصول رو دوباره تنظیم نمیکنه. وزارت کشاورزی ایالات متحده پیشنهاد میکنه پختن گوشت گاو بعد از گرم شدن بیشتر از ۲ روز طول نکشه. انجماد دوباره گوشت یک روز بعد از گرم شدن به این معنیه که اون باید پخته بشه یک روز بعد از گرم شدن برای بار دوم.
طعم
اگرچه همبرگر تا زمانی که منجمده به طور کامل بی خطره، وزارت کشاورزی ایالات متحده اعلام میکنه که طعم و مزه گوشت بعد از ۴ ماه در فریزر کاهش پیدا میکنه حتی اگه کل این مدت زمان منجمد بوده باشه. کهنگی همبرگر بدون توجه به درجه حرارت اون باعث بدتر شدن طعم اون میشه. با این حال ذوب شدن گوشت تسریع نابودی اون رو به دنبال داره چرا که تغییر مولکولهای آب از جامد به مایع، پروتئین های موجود در گوشت رو تغییر میده. انجماد و ذوب شدن گوشت بارها و بارها باعث تسریع روند شکسته شدن گوشت میشه.
بافت
تغییرات در مولکول های آب و پروتئین نه تنها عطر و طعم همبرگر رو تغییر میده، همچنین بافت اونها رو هم تغییر میده. گوشت بارها منجمد شده و آب شده به صورت آبکی درمیاد. احتمالش کمه که گوشت در طول آماده سازی و پخت و پز سفت و متراکم باقی بمونه. این تنها زیبایی نیست، کیفیته. همبرگر آبکی مثل همبرگر تازه نمی پزه و در طول فرآیند پخت و پز سریع خشک میشه و کسانی که غذا میخورن رو به جای لذت بردن از یه غذای همراه با پروتئین و خوشمزه با یه غذای خشک و بی طعم رها میکنه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه