در قسمت قبل چندتا از علت های نگهداری از گیاهان (گیاهان خوردنی!) در خونه رو گفتیم، حالا در ادامه ی مطلب به چند مورد دیگه هم اشاره میکنیم:

در قسمت قبل چندتا از علت های نگهداری از گیاهان (گیاهان خوردنی!) در خونه رو گفتیم، حالا در ادامه ی مطلب به چند مورد دیگه هم اشاره میکنیم:

سالم تر میشین
اگه گیاهانی مثل نعناع و ریحان بکارین، میتونین هر روز یک تا دو برگ ازشون بخورین. این گیاهان پر از فواید پزشکی هستن از جمله تسکین اختلالات تنفسی، بهبود سلامت دهان و دندان، درمان تب، آسم، اختلالات ریوی، بیماری های قلبی و استرس.

چای-نعناع

کمی طبیعت توی خونه دارین!
باغبانی یه فعالیت آرامش بخشه که سطح استرس رو کاهش داده و باعث میشه آرام بشین. بودن در کنار طبیعت برای سلامت جسمی و ذهنی مفیده و تحقیقات زیادی نشون دادن که برای روحیه تون شگفت انگیزه.

گیاهان باعث دفع پشه ها میشن
اگه گیاهان رو با دقت انتخاب کنین، میتونین به عنوان دفع کننده پشه ها هم ازشون استفاده کرده تا از گزیدگی پیشگیری کنین. یکی از گیاهانی که پشه ها رو دفع میکنه گل همیشه بهاره، فقط کافیه این گیاه رو در کنار گیاهان دیگه بکارین تا از شر پشه ها خلاص بشین. علاوه بر این گل همیشه بهار به خونه تون رنگ میده!

گل-همیشه-بهار

یه حس باورنکردنی بهتون میده
شاید ارتباط با گیاهان مسخره به نظر برسه ، اما وقتی که شروع به مراقبت از اونا میکنین ، متوجه منظور ما میشین. هر برگ یا گل کوچیک که رشد میکنه باعث حس رضایت شخصی در شما میشه.

منبع: نوین زی

Tweet چرا باید در آشپزخانه یک باغ داشته باشید! (بخش دوم) - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه