برای از بین بردن موهای زائد راههای فراوانی وجود دارد که یکی از این روش‌ها , وکس می‌باشد. در این تاپیک درباره وکس و مراقبت‌های قبل و بعد از اپیلاسیون موهای زائد با وکس را در نظر گرفته ایم.

برای از بین بردن موهای زائد راههای فراوانی وجود دارد که یکی از این روش‌ها , وکس می‌باشد. در این تاپیک درباره وکس و مراقبت‌های قبل و بعد از اپیلاسیون موهای زائد با وکس را در نظر گرفته ایم.

www.takroj.ir 300010237 

اگر می‌خواهید موهای زائدتان را به این روش از بین ببرید باید صبر کنید تا رشد موهایی به اندازه ای که توصیه شده است برسد . حداقل ۶ میلی متر . اگر موها خیلی کوتاه باشند وکس نمی‌تواند آن‌ها را از قسمت ریشه دربیاورد . درحالت خیلی بلند هم وکس نمی‌تواند آن رها بردارد .

 

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان موهای زائد را از بین برد وکس کردن می‌باشد .

 

این نوع کیت‌ها برای افرادی که پول و وقت زیادی ندارند موجود می‌باشد . این کار نیاز به دقت زیادی دارد . هم چنین دقت داشته باشید که وکس مناسبی را تهیه کنید زیرا وکس‌های نامناسب باعث زخم شدن پوست تان می‌شود.

 

 

قسمتی را که می‌خواهید روی آن وکس را انجام دهید توسط اسکراب بدن ۲۴ ساعت قبل لایه برداری کنید . این کار باعث می‌شود از شر سلول‌های مرده پوست تان رها شوید . یک ساعت قبل از این که وکس را انجام دهید قرص ایبوپروفن بیندازید . زیرا وکس دردناک است و خوردن این قرص می‌تواند از درد جلوگیری نماید .

 

قبل از انجام وکس پوست تان را به صورت کامل بشویید و سپس آن را خشک کنید . پودربچه به پوست تان بزنید این کار باعث می‌شود که چربی‌های پوست تان گرفته شود.

 

جایی که می‌خواهید این کار را انجام دهید یک روزنامه بیندازید تا چکه‌ها روی آن بریزد . دقت داشته باشید که اگر وکس بیش از اندازه گرم شود باعث می‌شود که پوست تان بسوزد و بسیار چکه کند .

 

اگر از دستگاه مایکروویو برای گرم کردن استفاده می‌کنید باید هر چند دقیقه یک بار آن را گر کنید زیرا باید درجه حرارت آن مناسب باشد .

 

وکس را گرم کنید دمای وکس باید بین ۴۳-۶۸ درجه سلسیوس باشد .

 

www.takroj.ir 300010236

توسط کاردک وکس را برروی محل مورد نظر بمالید . داخل کیت‌ها یک سری نوار وجود دارد که باید طبق دستورالعمل از آن‌ها استفاده کنید . نوارها را برخلاف جهت رویش موها بکشید .

 

با دست پوست تان را محکم نگه دارید با این کار موها آسان تر کنده می‌شوند .

 

زمانی که وکس برروی کاردک باقی می‌ماند سفت می‌شود و به سختی می‌توان آن را جدا کرد . استفاده از رول اپیلاسیون نسبت به کاردک کثیف کاری کم تری دارد این درحالی است که اکثر کیت‌ها دارای کاردک می‌باشند .

 

این عمل را تا جایی که تمامی‌موها برداشته شوند تکرار نمایید .

 

در پایان کمی‌روغن بچه روی پوست تان بمالید . بگذارید تا موم کمی‌سرد شود . وکس باقی مانده را می‌توانید برای دفعات بعدی استفاده کنید . بگذارید به طور کامل سرد شود و سپس آن را دریک جای خشک نگه داری کنید . کاردک را نیز تمیز کرده و کنار بگذارید .

 

بعد از این که این عمل را انجام دادید به مدت چند ساعت داخل آب نروید .

 

زیرا آب باعث عفونت پوست تان می‌شود . اگر قسمتی از بدن تان زخم است آن قسمت را وکس نکنید . بعد از رفتن به حمام آفتاب نیز وکس را انجام ندهید .

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه