طبق تحقیق جدیدی که در مجله پزشکی bmc منتشر شده، مصرف روزانه ماست میتونه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا حدود ۱۸ درصد کاهش بده

طبق تحقیق جدیدی که در مجله پزشکی bmc منتشر شده، مصرف روزانه ماست میتونه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا حدود ۱۸ درصد کاهش بده
دیابت یه بیماری مزمنه که باعث میشه قند خون بالا بره. حدود ۹۰ درصد از موارد دیابت، دیابت نوع ۲ هستن. دیابت نوع ۲ به این دلیل اتفاق میفته که بدن انسولین کافی تولید نمیکنه یا در برابرش مقاومت میکنه.
افرادی که از دیبات نوع ۲ رنج میبرن در معرض خطر بیشتری از ابتلا به بیماری های قلبی هستن، مثل سکته و بیماری های قلبی عروقی.
محققان حدود ۲۰۰٫۰۰۰ هزار مرد و زن بین سنین ۲۵ تا ۷۵ سال رو برای مدت حدود ۳۰ سال مورد بررسی قرار دادن. اونا این تحلیل رو با استفاده از مصاحبه های مکرر و پرسشنامه های رژیم غذایی انجام دادن.
اونا در طول تحقیق ۱۵٫۱۵۶ مورد دیابت نوع ۲ پیدا کردن.

مصرف ماست ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد

بعد از محاسبه سن، شاخص توده بدن، عادات ناسالمی مثل سیگار کشیدن، فشار خون بالا و کیفیت رفتاری، دریافتن که مصرف روزانه ماست با ۱۸ درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ همراه بود. این تحلیلگران ثابت کردن که مصرف ۲۸ گرم ماست در روز با این کاهش ۱۸ درصدی مرتبط بود.
قبل از انجام این تحقیق، تحقیقات قبلی دریافتن که کلسیم، منیزیم یا اسیدهای چرب محصولات لبنی میتونه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ رو کاهش بده. این تحقیق باعث روشن شدن خصوصیات باکتری های پروبیوتیک در ماست میشه که ممکنه دلیل کاهش این خطر باشن.
ماست سرشار از پروبیوتیک هاست، که میکروارگانیسم هایی ضروری برای کنترل هضم و عملکرد روده هستن.
محققان قادر نبودن که تعیین کنن چه مقدار ماست به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک میکنه.
“مو چن” (نویسنده این تحقیق و همکار پژوهشی در دانشگاه هاروارد) میگه: بعضی مکانیسم ها باعث میشن که ماست خاص باشه. در برخی تحقیقات مشخص شده که باکتری پروبیوتیک ماست ممکنه مفید باشه. اما هنوز هیچ نتیجه گیری قطعی وجود نداره.

زنگ تندرستی

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه