طرز تهیه خوراک سیب زمینی برای افطاری

طرز تهیه خوراک سیب زمینی برای افطاری - تصویر 1

 

طرز تهیه خوراک سیب زمینی برای افطاری

مواد لازم :

سیب زمینی های کوچک یک کیلو گرم


روغن زیتون یک قاشق غذا خوری


خامه ترش یک چهارم فنجان


پیازچه خرد شده 5 عدد


فلفل قرمز تند خرد شده یک عدد


خرده نان خشک یک چهارم فنجان


پنیر پارمزان یک سوم فنجان یا 2 قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه خوراک سیب زمینی برای افطاری - تصویر 2

 

طرز تهیه :

فر را روی 200 درجه سانتی گراد معادل 180 درجه فارنهایت گرم کنید.سینی فر را با فویل بپوشانید.در یک کاسه ، سیب زمینی ها را با روغن چرب کنید.سیب زمینی ها را در سینی بچینید و به مدت 30 تا 35 دقیقه در فر قرار دهید تا پخته و نرم شوند.بعد از این زمان ، سیب زمینی ها را بیرون بیاورید و پس از کمی خنک شدن ، سر سیب زمینی را برش دهید.یک قاشق چای خوری بردارید و داخل سیب زمینی را به گونه ایی که به بدنه سیب زمینی آسیبی برسد خالی کنید.

 

قسمت هایی از سیب زمینی را که با قاشق خالی می کنید در یک کاسه قرار دهید و با قاشق له کنید.ذرت ، پنیر ، خامه ترش ، پیاز و فلفل را با سیب زمینی له شده مخلوط کنید.نمک و فلفل اضافه کنید و خوب هم بزنید.با قاشق چای خوری از این ترکیب داخل سیب زمینی ها بریزید و روی مواد را با پنیر و خرده نان بپوشانید.10 تا 12 دقیقه در فر بپزید تا پنیر ذوب شود و خرده های نان تست شوند.

 

تقریبا همه ی ما با سیب زمینی هستیم و کمتر کسی است که سیب زمینی نخورده باشد. سیب زمینی به دلیل داشتن املاح پتاس برای بیمارانی که قند دارند غذایی بسیار مفیدی است. از خوردن سطح سبز روی سیبزمینی خودداری کنید. سیب زمینی خامی که چند ساعت بماند فاسد شده و نباید آن را بخورید. بخاطر داشته باشید روی سیب زمینی سرکه و آبلیمو نریزید.

 

– سیب‎زمینی پخته را در آب نگهداری نکنید چون باعث تولید میکروبی می‎شود که مرگ‎آور است.نام آن میکروب ciluo protuo است.– اگر پوست در اثر آب جوش یا آش سوخت فوراً سیب‎زمینی خام رنده کرده روی قسمت سوختگی بگذارید و چندمرتبه عوض کنید.– سیب‎زمینی که جوانه زد از خوردن آن خودداری کنید چون مسمومیت ایجاد می‎کند. نشانه‎های مسمومیت: سردرد، تهوع، دل‎پیچه، سرگیجه، ضعف ضربان قلب.– سیب‎زمینی به علت داشتن املاح فسفر شهوت را زیاد می‎کند.– کسانی که زخم معده دارند از پوره سیب‎زمینی به‎عنوان غذا استفاده کنند.

 

– برای درمان ورم چشم سیب‎زمینی را رنده کرده به‎صورت ضماد روی چشم بگذارید.– مرهم سیب‎زمینی برای بو��سیر و بیماری فیستول مفید است.– سیب‎زمینی ضدکم‎خونی است.– برای پختن سیب‎زمینی، سیب‎زمینی را باید در آب سرد انداخت تا رفته‎رفته جوش آید و بپزد آب حاصل از سیب‎زمینی آب‎پز ادرارآور می‎باشد و برای کسانی که مبتلا به سنگ کلیه و سنگ مثانه می‎باشند می‎توانند از این آب استفاده کنند.– کسانی که مبتلا به رماتیسم و نقرس هستند 30 گرم برگ سیب‎زمینی را در یک لیتر آب جوشانده روزی 3 استکان بخورند.

 

طرز تهیه خوراک سیب زمینی برای افطاری - تصویر 3

 

– اشخاصی که مبتلا به ورم مفاصل می‎باشند در برنامه غذایی خود سیب‎زمینی تنوری و آب‎پز را بگذارند.– بهترین روش آب‎پز سیب‎زمینی این است که با آب کمی سیب‎زمینی را پخته تا زمانی که سیب‎زمینی پخته می‎شود آب ظرف هم خشک می‎شود این نوع سیب‎زمینی خیلی خوشمزه است و کمی نمک به آن اضافه می‎کنند.– سیب‎زمینی رنده شده به‎صورت ضماد برای ورم و ترک‎خوردگی‎هایی که در اثر سرما به‎وجود آمده است مفید می‎باشد.– آب سیب‎زمینی خام برای کسانی که سنگ کلیه دارند مفید می‎باشد.

 

– یکی از غذاهای خوب برای اطفال شما پوره سیب‎زمینی می‎باشد چون علاوه بر این که آسان هضم می‎شود به خاطر موادی که دارد به رشد کودک کمک می‎کند.– برای صورت‎هایی که خسته شده‎اند و خسته به نظر می‎رسند سیب‎زمینی رنده کرده با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کرده سپس به‎صورت و گردن بمالید این ماسک به مدت نیم ساعت روی پوست بماند.– برای رفع جوش‎های غرور و زخم‎های چرکی پوست و زخم چرکی جلدی از ماسک شماره 20 می‎توان استفاده کرد.

 

– اگر می‎خواهید پوستی نرم و لطیف داشته باشید سیب‎زمینی را به‎صورت خام رنده کرده در مخلوط‎کن خوب مخلوط کنید کمی گلاب به آن اضافه نموده در حمام این محلول را به پوست بمالید و آهسته ماساژ دهید هفته‎ای یک‎بار سیب‎زمینی پخته اثرش بیشتر است.– اگر چنانچه لوله گوارش شما آسیب دید و یا متورم شد آب سیب‎زمینی خام را جرعه جرعه بنوشند.– آب سیب‎زمینی خام نرم کننده بافت‎ها و التیام‎بخش زخم‎هاست.– آب سیب‎زمینی خام برای زخم معده، ورم معده، سوء هاضمه مفید می‎باشد.– آب سیب‎زمینی برای آرتریت و رماتیسم و دیابت مفید است.

 

– به خاطر وجود ویتامین 6B در سیب‎زمینی باعث ازدیاد شیر در مادران می‎شود.– سیب‎زمینی درد زایمان را کاهش داده و گلبول‎های قرمز خون را زیاد می‎کند.– سیب‎زمینی از تشنج عصبی جلوگیری می‎کند.– کسانی که بیماری قلبی دارند هفته‎ای 2 وعده از پوره سیب‎زمینی به‎صورت تنوری یا زیرآتش استفاده کنند.– خوردن زیاد سیب‎زمینی فکر را بهم می‎زند و روح را افسرده می‎کند.– برای درمان آفتاب‎سوختگی از مرهم ماسک سیب‎زمینی استفاده کنید.

 

– یک مرهم خوب برای اگزما: سیب‎زمینی خام رنده شده با روغن زیتون در مخلوط‎کن خوب مخلوط کنید سپس روی زخم بمالید.– کسانی که اسهال شده‎اند از پوره سیب‎زمینی همراه نعناع بعنوان غذا بخورند.– خوردن سیب‎زمینی خام کمبود ویتامین ث را برطرف می‎کند. در خوردنش زیاده‎روی نشود.– سیب‎زمینی برای بی‎خوابی‎هایی که دراثر ضعف می‎باشد مفید است.– برای عفونت‎های ریوی از دم‎کرده، جوشانده برگ و گل سیب‎زمینی 30 گرم در یک لیتر آب با عسل شیرینی روزی 3 فنجان میل شود.

 

– کسانی که دچار رعشه می‎شوند سیب‎زمینی را در غذای روزانه خود قرار دهند.– برای دفع کرم‎های روده آب سیب‎زمینی خام را نصف استکان ناشتا به مدت 4 روز میل کنید.– برای درمان کرم کدو هرشب سالاد سیب‎زمینی و 60 گرم روغن مایع گردو استفاده کنید.– برای بازشدن دمل و کورک سیب‎زمینی خام را رنده کرده با روغن زیتون مخلوط نموده به‎صورت ضماد روی دمل بگذارید.– برای از بین بردن رسوبات کتری یا سماور مقداری پوست سیب‎زمینی را در آن ریخته و بجوشانید.

 

گردآوری: مجله ی اینترنتی دلگرم

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه