آواکادو ۲۵ ماده مغذی ضروری از جمله ویتامین های A ، B ، C ، E و K ، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم و فسفر داره که اون رو یه ماده فوق العاده مغذی میکنه.

آواکادو ۲۵ ماده مغذی ضروری از جمله ویتامین های A ، B ، C ، E و K ، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم و فسفر داره که اون رو یه ماده فوق العاده مغذی میکنه.

همچنین حاوی فیبر، پروتئین و فیتوکمیکال هایی مثل بتا سیتو استرول (beta- sitosterol) ، گلوتاتیون و لوتئین است که از بدن در برابر بیماری ها مزمن محافظت میکنن.

سلامتی با آواکادو

 

آواکادو سرشار از ویتامین B6 و اسیدفولیک است، که سطح هموسیستئین رو تنظیم میکنه، اگه سطح این ماده بالا باشه میتونه به بیماری های قلبی منجر بشه. ویتامین E ، گلوتاتیون و چربی های اشباع نشده موجود در آواکادو تضمین میکنن که قلبتون سالم بمونه.
آواکادو حاوی ترکیبی به نام بتا سیتو استرول (beta- sitosterol) است که سطح کلسترول خون رو کاهش میده.
پتاسیم موجود در آواکادو سطح فشار خون رو ثابت نگه میداره.
با آواکادو از چشمهاتون محافظت کنین، چون حاوی لوتئین کاروتینوئید (carotenoid lutein) است که در برابر دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و آب مروارید مقابله میکنه.
میخواین کمی وزنتون بیشتر بشه؟ آواکادو حاوی کالری های سالم زیادیه، این میوه برای افزایش وزن عالیه.

آواکادو مقدار زیادی فولات داره، تحقیقات میگن این ماده شانس سکته مغزی رو کاهش میده.
با خشکی پوست درگیر هستین؟ آب آواکادو برای کسانی که میخوان از خشکی پوست خلاص بشن خیلی خوبه. اگه نمیخواین آب آواکادو بنوشین، روغنش رو روی پوستتون بذارین. روغن آواکادو قابل جذبه، و بنابراین راحت تر داخل پوستتون نفوذ میکنه، به این ترتیب پوستتون نرم شده و به خوبی تغذیه میشه.
با استفاده از آواکادو، عسل و ماست یه ماسک ساده توی خونه درست کنین. یه مخلوط غلیظ از این سه ماده درست کرده و روی صورتتون بذارین. این ماسک سلول های مرده پوست رو از بین برده و پوست درخشندگی میده.

آواکادو همچنین درخشش از دست رفته مو رو برمیگردونه. یه آواکادوی متوسط رو پوست کنده و له کنین تا زمانی که به خمیر تبدیل بشه. زرده تخم مرغ و نصف قاشق چایخوری روغن زیتون بهش اضافه کنین، وقتی به استحکام خوبی رسید اون رو روی موهاتون بذارین. نیم ساعت بمونه و بعد بشورین.
خیار و چای کیسه ای به این معروف هستن که پف کردگی چشم ها رو درمان میکنن، اما آواکادو هم در این زمینه میتونه کارساز باشه. تکه های آواکادو رو زیر چشم هاتون بذارین تا پف کردگی اش از بین بره.
از یه آواکادوی پوست کنده میتونین به عنوان یه مرطوب کننده استفاده کنین. اون رو روی صورتتون بمالین و اجازه بدین روغنش برای چند دقیقه باقی بمونه و بعد با آب ولرم بشورین.

ترجمه توسط تیم نویسندگان نوین زی

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه