اگر از بین انواع روش‌های موزدایی از روش مومک یا موم انداختن استفاده می‌کنید , در این تاپیک برای شما روش تهیه موم در منزلتان را آماده کردیم تا بجای رفتن به آرایشگاه یا سالن‌های اپیلاسیون برای خلاص شدن از شر موهای آزار دهنده در منزل این کار را انجام دهید .

    www.takroj.ir 300010637

 

پس بجای هدر دادن وقت در سالن‌های اپیلاسیون و ماندن در نوبت و مهم تر از آن نگرانی بهداشتی بودن تمام وسایل می‌توانید به راحتی در منزلتان اپیلاسون را انجام دهید فقط کافی است مواد موم را تهیه و طبق تاپیک ما مومک را در خانه آماده کنید.

 

** با تهیه  موم به سلامت و بهداشت آن اطمینان ۱۰۰% برایتان ایجاد می‌شود.

 

حال مواد لازم و روش درست کردن موم برای اپیلاسیون بدن  :

مواد لازم

شکر     یک لیوان (۲۵۰ میلی لیتر)
عسل     یک لیوان (۲۵۰ میلی لیتر)
آبلیمو     نصف لیوان (۱۲۵ میلی لیتر)
 


شکر را در یک قابلمه متوسط روی حرارت متوسط قرار دهید تا ذوب شود. گاه گاهی آن را هم بزنید تا تمام شکر کاملا ذوب شود و به شکل کارامل درآید. به هم زدن ادامه دهید تا بوی مطبوع آن به مشامتان برسد.

www.takroj.ir 300010633


عسل و آبلیمو را به شکر اضافه کنید و مراقب باشید زیرا شکر بسیار داغ و کف آلود است.به هم زدن ادمه دهید تا مخلوط قوام بگیرد و مثل خمیر کیک شود.

www.takroj.ir 300010634

اگر مخلوط بیش از حد غلیظ است یک قاشق غذاخوری آب به آن بیفزایید و هم بزنید تا به غلظت مناسب برسید.

www.takroj.ir 300010635

موم برای استفاده آماده است. فقط باید صبر کنید تا خنک شود تا خود را نسوزانید.

اگر می‌خواهید موم را برای استفاده‌های بعدی نگهداری کنید؛ بعد از خنک شدن می‌توانید تا چند هفته آن را در یخچال و یا چند ماه در فریزر نگهداری کنید.www.takroj.ir 300010636

فرمول دیگری برای تهیه موم حل کردن ۴ لیوان شکر در یک لیوان آب روی حرارت و افزودن یک لیوان آبلیمو به آن است. و هم زدن مواد روی حرارت تا به قوام مناسب برسید.
 

روش دیگر ریختن یک لیوان شکر قهوه ای، نیم لیوان عسل و نیم لیوان آبلیمو در قابلمه و حرارت دادن و هم زدن آن است؛ تا زمانی که شکر حل شده و به قوام مناسب برسد.

 

** کاربران گرامی‌به زودی ویدیو کلیپ درست کردن موم اپیلاسیون در منزل  را برای یادگیری بهتر در سایت قرار خواهیم داد.

 

 

 

روش تهیه موم در منزل برای اپیلاسیون خانگی - تصویر 6
روش تهیه موم در منزل برای اپیلاسیون خانگی - تصویر 7