در بخش اول به تعدادی از این موارد اشاره کردیم، ادامه ی آون ها رو باهم در این مطلب میخونیم.

در بخش اول به تعدادی از این موارد اشاره کردیم، ادامه ی آون ها رو باهم در این مطلب میخونیم.

اثرات
اثر نیکوتین بر یک فرد، روانی و جسمانی هست. هنگامی که بر اثر اولین استنشاق دود، نیکوتین به مغز میرسه، به طور معمول اثر اون احساس آرامش و کمی سرخوشی هست. پس از چند دقیقه که نیکوتین به سیستم عصبی مرکزی رسید، این احساس آرامش در یک مفهوم فیزیکی قوی تر افزایش پیدا میکنه. این اثرات به مدت چندین دقیقه و یا بیشتر ادامه داره، اما به دلیل اینکه تضعیف اونها آرام و پیوسته هست، اغلب فرد سیگاری متوجه نیست تا وقتی که زمان بیشتری سپری بشه. افرادی که در طول روز به طور متوسط سیگار میکشن، سیستم عصبی اون ها به اثرات فیزیکی نیکوتین بیشتر عادت میکنه.

در یک سیگار چقدر نیکوتین وجود دارد؟ (بخش دوم)

مفاهیم غلط
آسیب های صورت گرفته شده توسط سیگار به طور گسترده ای مستند و به راحتی توسط سازمان پزشکی بی شمار و نشریات صنعتی قابل اثبات هستن. با وجود تلاش های به یاد موندنی توسط مدارس، جراحان عمومی ایالات متحده و گروه های دیگر، بسیاری از افراد جوان سیگاری از چگونگی خطرات استفاده ی طولانی مدت از سیگار غافل هستن.

هشدار
گذشته از خطرات گسترده ناشی از سیگار کشیدن که به اطلاع عموم رسیده، خطرات بهداشتی و تحقق نیافته که به طور مستقیم به نیکوتین مربوط میشه، وجود داره. صرف نظر از شیوه مصرف نیکوتین، استفاده از آن به طور قابل توجهی شانس فرد رو به ابتلا به سرطان افزایش میده. بر خلاف سیگار که در اون تمرکز اصلی پیشرفت سرطان معمولا در دهان، لب ها، گلو و ریه هست، مصرف نیکوتین احتمال سرطان در یک مفهوم کلی تر رو نشون میده. مردم باید از این واقعیت آگاه باشن و خطرات اضافی همراه با اون رو در نظر بگیرن.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه