به طور متوسط یک سیگار در ایالات متحده شامل ۹ میلی گرم نیکوتین هست

آمار
به طور متوسط یک سیگار در ایالات متحده شامل ۹ میلی گرم نیکوتین هست. با این حال مقدار نیکوتینی که توسط فرد سیگاری مصرف میشود، این مقدار نیست. سیگار سوزونده میشه و دود آن توسط فرد استنشاق میشه بنابراین نیکوتین از طریق دود جذب میشه. در واقع مقدار نیکوتینی که از این روش وارد بدن میشه معمولا کمتر از ۱ میلی گرم هست.

در یک سیگار چقدر نیکوتین وجود دارد؟ (بخش اول)
اهمیت
یک میلی گرم نیکوتین به اندازه کافی قابل توجه نیست که باعث آسیب جدی به بدن انسان بشه. با این حال نیکوتین علت اصلی نگرانی برای استفاده از سیگار نیست. این روش استفاده از مصرف نیکوتین خطری بزرگ برای افراد سیگار نشون میده. نیکوتین همراه با صدها مورد دیگه از مواد شیمیایی خودش رو به دود متصل میکنه و زمانی که دود توسط سلول ها جذب میشه از طریق ریه وارد بدن میشه. نیکوتین به سرعت جذب میشه. در طول زمان در بافت های ریه نفوذ میکنه و با قرار گرفتن در معرض مکرر، یک تجمع ضخیم ایجاد میکنه که بافت های ریه رو از بین می بره.

در یک سیگار چقدر نیکوتین وجود دارد؟ (بخش اول)
مدت زمان
پس از اولین استنشاق دود سیگار، نیکوتین در کمتر از ۱۰ ثانیه به مغز فرد میرسه و پس از اون در کمتر از پنج دقیقه به سیستم عصبی مرکزی میرسه. تاثیر اولیه در مغز یک شخص به شرایط اون فرد بستگی داره اما در اغلب موارد نیکوتین به عنوان یک افیردگی خفیف عمل میکنه. نیکوتین یک ماده شیمیایی هست که به سرعت توسط بدن انسان استفاده میشه و به سرعت عمل میکنه. همه اثرات نیکوتین معمولا در یک فرد تا چند روز پس از آخرین سیگار غیر قابل تشخیص هستن. مجموع طول زمان سپری شده از یک فرد سیگاری همراه با سوخت و ساز بدن و خصوصیات فیزیکی دیگر، تعیین میکنه که چه مدت طول میکشه که آخرین اثرات نیکوتین از بدن فرد خارج بشه.

ادامه داره…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه