اگر دارای واریس هستید با این روش خانگی و طبیعی میتوانید واریس خود را درمان کنید . در ادامه با علت واریس و معرفی کلی واریس آشنا می‌شوید.

www.takroj.ir 300013320

درمان شگفت انگیز واریس با گوجه فرنگی

این راه درمانی بسیار ساده بوده و قادر است طی دو هفته اثرات واریس سیاهرگ را به کلی از بین ببرد.

واریس سیاهرگ یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد زیادی درگیر آن بوده و از آن رنج می‌برند. ممکن است شما راههای درمانی زیادی را برای این مشکل شنیده باشید، اما در اینجا به روشی محلی اشاره می‌شود که توسط گوجه فرنگی انجام شده و بسیار تاثیرگذار است. گفتنی است که افراد به خوبی از خواص گوجه فرنگی آگاهی دارند، اما از خواص درمانی آن در واریس سیاهرگ بی اطلاع هستند.

راه درمانی با گوجه فرنگی سبز:

چند گوجه فرنگی سبز را شسته و حلقه حلقه کنید. سپس حلقه‌ها را در مکان جوش و لکه‌ها (شبکه مویرگی، محلی که دچار واریس شده است) قرار دهید.

می‌توانید حلقه‌ها را به وسیله باند بسته و تا زمان احساس سوزش صبر کنید.سپس مکان مورد نظر را با آب سرد بشویید و این کار را ۵بار در روز انجام دهید. (در زمانهای مشخص در روز انجام دهید) اگر این روش را به طور ثابت دنبال کنید، پس از گذشت دو هفته شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهید بود، به طوری که درد و تورم این مشکل به طور عجیبی از بین خواهد رفت.

درمان با گوجه فرنگی رسیده:

این روش نیز مشابه روند قبلی، گوجه فرنگی‌های رسیده را شسته و حلقه حلقه می‌کنید. بعد بر روی مکان مورد نظر گذاشته و تا ۴ ساعت با باند ببندید. برای چندین بار حلقه‌های جدیدی از گوجه را جایگزین کنید.گفتنی است که برای نتیجه دادن بهتر می‌توانید این دو روش را به طور ترکیبی انجام دهید.

باید گفت که خواص شفابخش گوجه فرنگی از دانه‌های آن نشأت می‌گیرد. این دانه‌ها حاوی ماده اسیدی می‌باشند که مانند آسپرین بوده و خون را رقیق می‌کند. ( به عنوان ضد انعقاد عمل می‌کند) همچنین فلانوئیدهای موجود در گوجه قدرت شگفتی را به رگ‌های خونی می‌دهند.

افزایش سن، وراثت، ایستادن یا نشستن‌های طولانی روی صندلی، استعمال دخانیات، ضربه به پا در اثر تصادف یا شکستگی ، مصرف قرص‌های ضدبارداری یا وجود لخته در وریدهای عمقی پا به هر دلیل، از عوامل موثر در بروز واریس هستند.

بروز واریس در زنان بیش از مردان است زیرا هورمون‌هایی که با غلظت بالا در بدن آنها وجود دارد، تا حدی شل کننده دیواره عروق هستند. در دوران بارداری هم به دلیل تغییرات هورمونی و فشاری که در لگن به وریدها وارد می‌شود، احتمال بروز واریس وجود دارد.

www.takroj.ir 300013321

مهم ترین علت ایجاد واریس چیست؟

واریس نوعی اتساع غیرعادی و پیچ خوردگی ورید‌های سطحی است که به دلیل گردش خون غیرعادی در اندام‌ها ایجاد می‌شود. این عارضه می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و معمولا در اندام‌های تحتانی شایع است اما به ندرت در نقاط دیگر هم دیده می‌شود. به طور کلی علت ایجاد وا��یس، نارسایی دریچه‌های لانه کبوتری در اندام‌های تحتانی است که این نارسایی خود به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. ایستادن‌های طولانی مدت به صورت بی حرکت و ثابت در یک مکان مهم ترین و شایع ترین علت ایجاد واریس است.

برای مثال پاسبان‌ها، پلیس‌های راهنمایی و رانندگی، آرایشگر‌ها و جراحان بیشتر در معرض ابتلا به واریس قرار دارند. با ایستادن‌های طولانی مدت دریچه‌هایی که گردش خون را برقرار می‌سازند و باعث می‌شوند خون به صورت یک طرفه از اندام تحتانی تخلیه شود و به سمت قلب پیش رود، عملکردشان مختل می‌شود.

در نتیجه خون در اندام‌ها جمع می‌شود و حتی گاهی اوقات به صورت معکوس به پایین برمی‌گردد، زیرا نیروی جاذبه خون را به سمت پایین می‌کشد. البته فراموش نکنید که این حالت در سیاهرگ‌ها رخ می‌دهد و نه سرخرگ‌ها، زیرا گردش خون در سرخرگ‌ها به کمک نیروی پمپ قلب انجام می‌شود اما خون سیاهرگ‌ها به کمک پمپ عضلانی که در اندام‌های تحتانی وجود دارد به گردش درمی‌آید. یعنی عضلات با انقباض و انبساط خود هنگام راه رفتن، حرکت کردن یا ورزش کردن خون را به گردش درمی‌آورند.

حال اگر این مکانیسم‌ها به هر دلیل انجام نشوند برای مثال پمپ عضلانی ضعیف باشد یا فرد بی حرکت باشد و این عضلات کار نکنند و دریچه در طولانی مدت نارسا شود، واریس ایجاد خواهد شد. علاوه بر ایستادن‌های طولانی مدت دلایل مختلف دیگری برای نارسایی دریچه ای وجود دارد از جمله چاقی، حاملگی، سابقه تصادف و آسیب دیدگی عروق، بالا رفتن فشار داخل شکم و انجام کارهای خیلی سنگین.

مصرف سیگار و دخانیات نیز روی واریس تاثیر منفی می‌گذارد و باعث غیرطبیعی شدن گردش خون در پا می‌شود. از طرف دیگر دخانیات، سطح اکسیژن خون را کاهش می‌دهند و از این طریق پیشرفت واریس را تسریع می‌کنند.

البته درصدی از موارد واریس به صورت ژنتیکی در خانواده‌ها ایجاد می‌شود؛ بنابراین اگر پدر یا مادر سابقه واریس داشته باشند فرزندان آنها شانس بیشتری برای ابتلا دارند. همچنین با بالا رفتن سن از آنجایی که از اندام‌ها استفاده بیشتری می‌شود و ممکن است فرد دچار اضافه وزن شود احتمال ایجاد واریس بیشتر می‌شود. در برخی مقالات نیز آمده است که انداختن پا روی پا می‌تواند احتمال ایجاد واریس را افزایش دهد.

گردآوری توسط : تک رژ

فقط با ذکر منبع مجاز به کپی برداری هستید.

 

درمان شگفت انگیز واریس با گوجه فرنگی - تصویر 3
درمان شگفت انگیز واریس با گوجه فرنگی - تصویر 4