سردرد زندگی روزانه رو مختل میکنه. ما دوست داریم که سردرد رو ساده فرض کنیم چون اون به ندرت به هرگونه شرایط جدی سلامتی مربوط میشه.

سردرد زندگی روزانه رو مختل میکنه. ما دوست داریم که سردرد رو ساده فرض کنیم چون اون به ندرت به هرگونه شرایط جدی سلامتی مربوط میشه. اینکه سردرد مشقت بارتون به خاطر یه سرماخوردگیه خفیفه یا یه استرس شدید، اصلا براتون مهم نیست و فقط یه قرص میخورین تا تاثیراتش رو از بین ببرین. بسیاری از متخصصان میگن که سردرد های معمولی میتونن با کمی توجه به رژیم غذایی حل بشن. امروز ما براتون هفت علت عمده سردرد رو که منشا اونا از مواد غذاییه میگیم. بهتره ازشون اجتناب کنین تا روزتون بدون سردرد طی بشه…

حتما بخونین: مواد غذایی که باعث سردرد می شوند

پنیر های کهنه:
شیر که بخش مهمی از پنیره مقدار زیادی پروتئین داره. پروتئین وقتی که در بدن میشکنه، تیرامین تولید میکنه. پس به نوع پنیری که مصرف میکنین دقت کنین.

الکل:
الکل از هر نوعش باعث احساس سنگینی در سر و سردرد میشه، چون خون رو رقیق میکنه.

رنگ های مصنوعی مواد غذایی:
عوامل رنگی که در دسرها و مواد غذایی فرآوری شده موجود هستن، میتونن به واکنش های آلرژیک یا سردرد منجر بشن. بنابراین بهترین کار اینه که از مواد غذایی تازه استفاده کرده و تا جایی که میتونین از غذاهای فرآوری شده دوری کنین.

شکلات:
این مورد ممکنه غیرطبیعی به نظر برسه، اما اگه به کاکائو آلرژی دارین پس ممکنه دچار سردردهای سینوسی بشین، حتی اگه خیلی کم شکلات بخورین. فنیلتیلامین (Phenylethylamine) و تبورومین (theobromine) دو مولفه کلیدی در شکلات هستن که میتونن به اتساع عروق خونی منجر بشن.

قهوه:
قهوه به دو روش کار میکنه، برای بعضی ها دلیل اصل درمان سردردشونه و برای برخی دیگه عامل اصلیه سردرده. کافئین در بدن وقتی با منیزیم ترکیب بشه میتونه به سردرد منجر بشه. و البته فراموش نکنیم که یکی از علائم ترک قهوه سردرده.

غذاهای بد:
یکی از عناصر اصلی غذاهای بد گلوتامات مونوسدیمه که یکی از بدترین محرک های سردرده. این نوع غذاها زمان زیادی صرف میکنن تا هضم بشن که اغلب به این منجر میشه که خون ناگهان به مغز پمپاژ شده و در نهایت سردرد بگیرین.

نیکوتین:
نیکوتین باعث شروع فعالیت عروقی مغز که احساس سوزن سوزن شدن در سر بوجود میاره میشه. چند تحقیق نشون دادن که افرادی که نیکوتین در بدنشون کاهش پیدا میکنه به میزان ۵۰ درصد هم کمتر دچار سردرد میشن.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه