فروکتوز نوعی قند است که در میوه ها وجود داره و تاثیری منفی روی افراد مبتلا به دیابت و کسانی که دارای اضافه وزن هستن داره.

فروکتوز نوعی قند است که در میوه ها وجود داره و تاثیری منفی روی افراد مبتلا به دیابت و کسانی که دارای اضافه وزن هستن داره.

با این وجود هنوز هم میشه از خوردن میوه های فصلی لذت برد به شرطی که در حد اعتدال مصرف بشن. پزشکان، بیماران مبتلا به دیابت رو تشویق میکنن تا میوه های خاصی رو مصرف کنن که نه تنها برای بدن مفیدن بلکه انسولین رو هم کنترل میکنن. ما این میوه ها رو جدا کرده و در یه لیست به عنوان میوه های دوستدار بیماران دیابتی قرار دادیم:

گریپ فروت قرمز
گریپ فروت ، آدمو یاده پرتقال یا لیمو شیرین میندازه، اما اون هم شیرینه، هم ترش و هم آبدار. گریپ فروت سالم ترین انتخاب برای افراد مبتلا به دیابته. توصیه میشه که هر روز نصف یه گریپ فروت رو میل کنین.

انواع توت (کرنبری، بلوبری، تمشک)
کسی نیست که توت دوست نداشته باشه، توت مورد علاقه تون رو انتخاب کرده و مطمئن باشین که آنتی اکسیدان ها کار خودشون رو انجام میدن. علاوه بر این، توت ها دارای فیبر، و انواع ویتامین ها بوده و کربوهیدرات پایینی دارن. سه چهارم فنجان توت در طول روز کافیه.

توت

انواع ملون
هندوانه، طالبی یا خربزه فرقی نمیکنه، هر کدوم رو که دوست دارین انتخاب کنین، اونا سرشار از ویتامین B و C، بتاکاروتن، پتاسیم و لیکوپن هستن. یه تکه ملون ویتامین های مورد نیازتون رو تامین میکنه.

گیلاس
گیلاس خواص آنتی اکسیدانی داره، علاوه بر این کربوهیدرات پایینی داره. ۱۲ عدد گیلاس چیزیه که بهش نیاز دارین.

گیلاس

هلو
میوه ای پرز دار! هلو منبع خوبی از ویتامین های A و C بوده و سرشار از پتاسیم و فیبره. همچنین کربوهیدرات پایینی هم داره.

ادامه داره…

منبع: نوین زی

Tweet بهترین میوه ها برای افراد مبتلا به دیابت (بخش اول) - تصویر 3
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه