چند لحظه همه ی مشغله هاتون رو کنار گذاشته و به اطرافتون نگاه کنین. تقریبا هر جایی رو که نگاه کنین افرادی رو میبینین که در حال عجله کردن و اینور و اونور دویدن هستن تا همه کارها و وظایفشون رو در زمان مقرر انجام بدن.

چند لحظه همه ی مشغله هاتون رو کنار گذاشته و به اطرافتون نگاه کنین. تقریبا هر جایی رو که نگاه کنین افرادی رو میبینین که در حال عجله کردن و اینور و اونور دویدن هستن تا همه کارها و وظایفشون رو در زمان مقرر انجام بدن. حالا یه رژیم غذایی ناسالم رو هم بهش اضافه کنین، خب این یه دستور تهیه عالی برای درست کردن خستگیه! احساس خستگی روی همه تاثیر میذاره اما خستگی مزمن نشان دهنده یه سری مسائل خاص و مهمه. چند روش برای از بین بردن خستگی وجود داره که در ادامه بهش اشاره میکنیم:

خستگی

*برای روزی که در پیش دارین برنامه ریزی کنین. وقتی بدونین دقیقا چه کاری رو کی و چطوری باید انجام بدین، زمان (و انرژی) هدر نرفته و دیگه گیج نمیشین که کار بعدی چیه.

*مسئله ی مهم دیگه اینه که هنوز خیلی ها هستن که نمیدونن خواب ناکافی در شبها ممکنه باعث احساس خستگی روز بعد بشه. پس به صورت روزانه هفت تا هشت ساعت بخوابین.

*رژیم غذایی هم در ایجاد خستگی نقش مهمی بازی میکنه. از مصرف غذاهای بد و مضر خودداری کنین، چون علائم خستگی رو بیشتر میکنن. به جای استفاده از این نوع غذاها، میوه ها، سبزیجات، حبوبات و لبنیات تازه مصرف کنین.

*استرس هم باعث بروز خستگی میشه. به دنبال روش هایی باشین که گره از این مشکل باز کنین. ورزش های تنفسی در محل کار به مدت ده دقیقه میتونه مفید باشه. هر کاری رو که باعث از بین رفتن استرس شما میشه رو انجام بدین.

*بعد از غروب آفتاب قهوه ننوشین. نوشیدن قهوه در شب ها نه تنها باعث بیدار ماندن تا دیروقت شده بلکه روی الگوی خوابتون هم تاثیر میذاره. صبح ها قهوه بنوشین.

*آب رو فراموش نکنین. شاید ندونین که عدم نوشیدن آب کافی، باعث کند شدن عملکرد بدن و در نهایت احساس خستگی میشه. پس همیشه یه بطری آب در نزدیکی خودتون نگه داشته و ازش بنوشین.

*عصرها پیاده روی کنین. این کار بهتون کمک میکنه که از نظر ذهنی آروم شده و بعد از یه روز خسته کننده روحیه تون رو به دست بیارین و شاداب بشین.

*یک بار در هفته بدنتون رو ماساژ بدین. ماساژ باعث تسکین ماهیچه های خسته شده و باعث میشه آرامش بیشتری داشته باشین.

منبع: نوین زی

Tweet با خستگی خداحافظی کنید! - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه