در طب سنتی هند از هل به عنوان یک چربی‌سوز طبیعی استفاده می‌کنن. برای اینکه از خواص بی‌نظیر هل بهره‌مند شید کافیه یک یا چند عدد از این ادویه‌ی خوش عطر رو داخل قوری چایتان بیندازین و یا یک عدد رو به فنجان قهوه‌تون اضافه کنین.

از چربی سوزی هل تا خواص ضد سرطانی گوجه فرنگی

هل به عنوان یک چربی‌سوز طبیعی
در طب سنتی هند از هل به عنوان یک چربی‌سوز طبیعی استفاده می‌کنن. برای اینکه از خواص بی‌نظیر هل بهره‌مند شید کافیه یک یا چند عدد از این ادویه‌ی خوش عطر رو داخل قوری چایتان بیندازین و یا یک عدد رو به فنجان قهوه‌تون اضافه کنین. همچنین می‌تونین یک قاشق چای‌خوری دونه‌های ریز هل رو در یک فنجان آب جوش و در حرارت ملایم دم کنین. بعد از غذا یک فنجون از این دم کرده‌ی معطرتون رو میل کنین و بدون دردسر به هدف لاغری‌تون نزدیک‌تر شید.

گوجه فرنگی دشمن سرطان
رنگ قرمز زیبای اون نشان میده این خوراکی سرشار از یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها یعنی لیکوپن است. بنابراین مصرف این خوراکی مانع ابتلا به سرطان میشه. البته این ویژگی در دیگر خوراکی های حاوی آنتی اکسیدان نیز وجود داره اما لیکوپن یکی از تاثیرگذارترین این خوراکی هاست. دلیل اون نیز تاثیر این آنتی اکسیدان روی رادیکال های آزاد هست. این خوراکی منبع انواع ویتامین ها بویژه ویتامین C و K هست. مصرف گوجه فرنگی میزان فشار خون رو تنظیم می کنه. بنابراین مصرف اون برای همه افراد بویژه افراد مبتلا به فشار خون بالا بسیار مناسبه. روزانه دو عدد متوسط یا روزانه ده عدد گوجه گیلاسی خام مصرف کنین.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه