از اکستنشن مژه چه میدانید؟؟ ایا قصد دارید مژه‌های کوتاه خود را اکستنشن مژه کنید؟ پس بهتر است نکاتی در مورد کاشت مژه یا اکستنشن مژه بدانید.

از اکستنشن مژه چه میدانید؟؟ ایا قصد دارید مژه‌های کوتاه خود را اکستنشن مژه کنید؟ پس بهتر است نکاتی در مورد کاشت مژه یا اکستنشن مژه بدانید.

www.takroj.ir 163

برای چه کسانی مناسب است؟

اگر مژه‌های شما به اندازه کافی بلند و پرپشت است، بی‌دلیل به دنبال اکستنشن مژه نروید و به استفاده از مژه‌های مصنوعی در مهمانی‌ها اکتفا کنید. اکستنشن مژه فقط به افرادی پیشنهاد می‌شود که طول مژه آنها کمتر از ۳ میلی‌متر است.

 

بلندی مژه چقدر باید باشد؟

بلندی مژه مصنوعی حداکثر باید ۲ برابر بلندی مژه طبیعی باشد. بیش از این مقدار به‌خصوص اگر مژه‌های طبیعی ضعیفی دارید، می‌تواند باعث ریزش مژه شود.

 

www.takroj.ir 155

۱. اکستنشن مژه چیست؟

اول از همه باید بدانید که اکستنشن مژه واقعا چیست. اکستنشن مژه، مژه‌هایی مصنوعی است که تک تک به مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌هایتان را بهبود بخشد.

این اکستنشن‌ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم و یا حتی موی انسان ساخته می‌شوند. استفاده از مژه‌ها مصنوعی چیز جدیدی نیست، اما تفاوت بین تکنیک‌های قدیمی‌و جدید این است که امروزه، مژه‌ مصنوعی بجای پوست پلک، به مژه‌های شما چسبانده می‌شوند، بنابراین ظاهری فریبنده ایجاد خواهند کرد. همچنین بر خلاف مژه‌های مصنوعی سنتی، دیگر از چسب‌های مضر استفاده نمی‌کنند.

 


۲. ماندگاری اکستنشن مژه چه مدت است؟

اگر تصمیم گرفته اید که اکستنشن مژه کنید، باید اینرا هم بدانید که چقدر عمر خواهند داشت. این مژه‌های مصنوعی معمولا بین ۲ تا ۴ هفته و اگر بصورت استثنایی از آنها مراقبت کنید تا ۶ هفته ماندگاری خواهند داشت.

 

www.takroj.ir 157

۳. آیا اکستنشن مژه بی خطر است؟

اکستنشن مژه باعث نخواهد شد که مژه‌های طبیعیتان را از دست بدهید. این مژه‌ها عوارض جانبی هم ندارند. اما باید خیلی مراقب مژه‌هایتان باشید. بعد از اینکه اکستنشن مژه انجام دادید، نباید تا ۲۴ ساعت با آب در تماس باشید تا مژه‌ها بخوبی سر جایشان قرار بگیرند.

 


۴. آیا چسب مورد استفاده مضر نیست؟

ممکن است این سوال برایتان بوجود آمده باشد که اگر در حین اکستنشن مژه قطره‌ای از چسب درون چشمتان بریزد چه خواهد شد. از آنجایی که در کل مدت اکستنشن، چشمان شما بسته است، بنابراین چسب در چشمان شما نمی‌ریزد. اما بهرحال قبل از انجام اکستنشن مژه، باید اطمینان حاصل کنید که چسب استفاده شده برای چشمان شما مضر نباشد. مطمئن شوید که چسب، عاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر برای چشم باشد، موادی همچون فرمالدئید.

همچنین ممکن است به چسب آلرژی داشته باشید، اما این باعث عفونت نخواهد شد. یک کارشناس دوره دیده و با تجربه‌ی اکستنشن مژه هیچگاه اجازه نخواهد داد که عفونتی بوجود بیاید. در این اکستنشن از چسب‌های متنوعی استفاده می‌شود که بسته به حساسیت شخص مورد نظر انتخاب می‌شوند.

 


۵. آیا پس از اکستنشن مژه به آرایش نیاز است؟

پس از اکستنشن، باید از مصرف ریمل جلوگیری کنید. در حقیقت پس از اکستنشن مژه احتیاجی هم به ریمل نخواهید داشت. اگر نتوانستید خودتان را نگه دارید، حداقل از انواع روغنی‌اش پرهیز کنید چرا که بر روی ماده‌ای که جهت چسباندن اکستنشن به مژه‌ی طبیعی شما استفاده شده است، تاثیر خواهد گذاشت.

از فرمژه هم بر روی اکستنشن‌ها استفاده نکنید. اگر می‌خواهید مژه‌های مصنوعی‌تان فر باشند، با متخصص اکستنشنتان صحبت کنید. و اگر خواستید مژه‌های مصنوعیتان را بکنید، خودتان این کار را نکنید، بلکه به سراخ متخصصی بروید که آنها را برایتان چسبانده است.

 

www.takroj.ir 158

معایب کاشت مژه


تا ۴۸ ساعت بعد از اولین کاشت، نباید مژه‌ها را خیس کنید و یا با دست آن را مالش دهید، زیرا باعث ضعیف شدن و افتادن مژه‌ها می‌شود. بسیاری از آرایشگرها توصیه می‌کنند از ریمل، فرمژه و یا نرم‌کننده مژه نیز استفاده نکنید؛ چرا که موجب می‌شود مژه‌ها زودتر بیفتند.

 

اگرچه چسب کاشت مژه حاوی فرمالدئید است، اما می‌تواند باعث عفونت چشم و سوزش شود، بنابراین بهتر است از قطره‌های چشمی‌نیز استفاده کنید، زیرا عفونت‌های چشمی‌گاه آنقدر شدید هستند که ممکن است به کوری منجر گردند. (اگرچه تا امروز هیچ گزارشی از کوری به علت استفاده از کاشت مژه ارائه نشده است).

 

یکی دیگر از معایب استفاده از این مژه‌ها، چسبی است که برای کاشت آنها مصرف می‌شود. هر نوع ماده شیمیایی عوارض خاص خود را بر روی پوست می‌گذارد، علاوه بر اینکه استفاده از این چسب‌ها ممکن است آلرژی‌زا باشند، می‌توانند مژه‌های طبیعی را ضعیف کنند و آنها کم‌کم بریزند. با این مژه‌ها، هرگز از فرمژه استفاده نکنید. در مجموع بهتر است با نگهداری صحیح مژه‌های طبیعی خود ریسک کاشت مژه را کاهش دهید.

 

گرچه اکستشن مژه به نظر زیبا و بی‌خطر می‌رسد اما عوارض زیادی برای چشم‌ها دارد؛ مثلا اگر شخصی که این کار را انجام می‌دهد ماهر نباشد ممکن است مژه‌های پلک بالا و پایین را به هم بچسباند و در نتیجه مژه‌های طبیعی هم کنده شوند. ورود چسب به چشم نیز می‌تواند باعث آلرژی و عفونت چشم شود. اگر مژه مصنوعی وارد چشم شود، باعث تحریک بسیار شدید خواهد شد.

 

نمونه‌های زیبای قبل و بعد از افرادی که اکستشن مژه :

 

www.takroj.ir 172

www.takroj.ir 173

www.takroj.ir 174

www.takroj.ir 175

www.takroj.ir 176

www.takroj.ir 177

www.takroj.ir 178

www.takroj.ir 171

www.takroj.ir 168

www.takroj.ir 167

www.takroj.ir 166

www.takroj.ir 165

www.takroj.ir 159

www.takroj.ir 160

www.takroj.ir 169

www.takroj.ir 161

www.takroj.ir 162

www.takroj.ir 164

 

 

گردآوری توسط: سایت آرایشی و زیبایی تک رژ

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه