احساس خواب آلودگی به خصوص در بعد از ظهر از شایع ترین اتفاقاتیه که برای خیلی از افراد میفته.

احساس خواب آلودگی به خصوص در بعد از ظهر از شایع ترین اتفاقاتیه که برای خیلی از افراد میفته. با این وجود، اگه شما هم به طور دائم در کل روز احساس خواب آلودگی میکنین، پس شاید در وضعیت سلامتیتون مشکلی به وجود اومده باشه که باید شناساییش کنین. خواب آلودگی مفرط میتونه اثرات بدی روی زندگی داشته باشه. مثلا در طول یه قرار ملاقات مهم خوابتون بگیره، یا در حین رانندگی چرت بزنین یا براتون سخت و غیرممکن بشه که بتونین روی وظایف مهم تمرکز کنین.

وقتی خواب کافی نداشته باشین، این امر روی سلامتیتون تاثیری منفی داشته و باعث میشه از چاقی، فشار خون بالا، دیابت، زوال عقل و حتی مشکلات قلبی رنج ببرین. اگه فکر میکنین که هر شب پنج تا شش ساعت یا کمتر میخوابین، پس در بلند مدت مشکلاتی براتون به وجود میاد.

خواب-آلودگی

یه فرد عادی حداقل به هفت تا هشت ساعت خواب در هر روز نیاز داره. خواب آلودگی در طول روز میتونه علت های دیگه ای هم داشته باشه، از جمله مسافرت ، کار کردن در شیفت های متوالی، نداشتن خواب کافی یا خوابیدن در ساعت های متفاوت. این مسائل ریتم طبیعی خواب بدن رو بهم ریخته و به خواب آلودگی در طول روز منجر میشن. از دلایل دیگه هم میشه سندرم پاهای بی قرار یا وقفه تنفسی در خواب رو نام برد. کنار اومدن با خواب آلودگی توسط پر کردن بدن با کافئین یا نوشیدنی های انرژی زا، جواب مشکلتون نیست. باید بگیم که توی یه دور باطل ناتموم گیر کردین!

متخصصان میگن اگه با وجود خواب کافی هنوز هم در طول روز خواب آلوده هستین، پس ممکنه از اختلالات خواب رنج ببرین. این اختلالات در طول شب براتون مزاحمت ایجاد کرده و حتی باعث بیدار شدن شما شده یا ممکنه باعث بشن خیلی سخت خوابتون ببره. وقتی حرف از خواب به میون میاد، هم کیفیتش اهمیت پیدا میکنه و هم کمیتش. پس اولین کاری که باید انجام بدین اینه که بدونین چی کمه. آیا متوجه این گونه علائم شدین: مثلا بیدار شدن متوالی در طول شب یا سختی در به خواب رفتن:

بیشتر شب ها بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول میکشه تا خوابتون ببره.

با وجود اینکه در طول روز چند بار چرت زدین اما باز هم احساس خواب آلودگی میکنین.

در طول ساعات کاری با خواب مبارزه میکنین.

صدای خروپف تون بلنده و اطرافیان رو آزار میده.

در خواب دست و پاتون حرکات تندی دارن.

البته بی خوابی شایع ترین شکایت این افراده. البته علائمش به صورت متفاوتی طبقه بندی میشن، مثل سختی در به خواب رفتن، یا بیدار ماندن برای مدت زمان طولانی.

وقفه تنفسی در خواب باعث قطع تنفس، خروپف، خفگی یا نفس نفس زدن میشه. وقتی که به طور مداوم تنفستون قطع میشه، اکسیژن کمتر وارد بدن شده و همین امر در خواب اختلال ایجاد میکنه.

حتی زمانی که دراز کشیدین هم حس میکنین باید پاتون رو تکون بدین؟ سندرم پای بی قرار باعث میشه توی خواب هم پاهاتون رو به طور مداوم تکون بدین.

منبع: نوین زی

Share the post "آیا در کل روز احساس خواب آلودگی می کنید؟"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. بهترین روشهای طبیعی مبارزه با خواب آلودگی
  2. خواب آلودگی بهاری بیماری نیست
  3. آیا شما هم در خواب صحبت می کنید؟
  4. کسالت و خواب آلودگی در بهار و راهکارهایی برای آن
Tweet آیا در کل روز احساس خواب آلودگی می کنید؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه