برخی مواد غذایی توی فروشگاه ها هستن که روی اونا برچسب های سالم، بدون روغن و چربی و بدون کلسترول و … ذکر شده، این نوع مواد غذایی ما رو وسوسه میکنن تا اونا رو تهیه کنیم.

برخی مواد غذایی توی فروشگاه ها هستن که روی اونا برچسب های سالم، بدون روغن و چربی و بدون کلسترول و … ذکر شده، این نوع مواد غذایی ما رو وسوسه میکنن تا اونا رو تهیه کنیم.

اما خیلی از این مواد که رژیمی هم نامیده میشن، میتونن نتیجه ای معکوس داشته باشن، و باعث بشن قند ناخواسته ی زیادی وارد بدنتون بشه. یه نوشیدنی گاز دار ساده که اصلا فکرش رو هم نمیکنین میتونه با قند اضافی که داره چاقتون کنه. مواد غذایی پر قند نه تنها باعث چاقی میشن بلکه خطر ابتلا به دیابت، سرطان یا حتی بیماری های قلبی رو هم بالا میبرن. بسیاری از این غذاهای آماده، نوشیدنی ها گازدار و غذاهای بسته بندی شده پر از شکر تصفیه شده هستن که بسیار مضره. کارشناسان میگن میشه این مواد رو با چیزهای سالم تری جایگزین کرد و البته احساس بدی هم نداشت.

مواد-غذایی-شیرین

غلات کامل
به جای آرد تصفیه شده، آردی رو انتخاب کنین که کامل باشه. این غلات فیبر دارن که برای سلامتی خوبه. برخی انواع کیک های در دسترس حاوی فیبر های سالم و میوه ها هستن و البته قند، کره یا تخم مرغ ندارن. این نوع دسرها به خصوص برای کسانی که دنبال مواد غذایی بدون گلوتن هستن مناسبه.

یه کرامبل سیب بخورین
نمیشه به طور کامل شکر رو حذف کرد، چون این امر منجر به ولع میشه. به جای اینکار، دسرهایی رو انتخاب کنین که با روشی صحیح تهیه شدن. مثل کرامبل سیب میتونه با شکر خیلی کمی تهیه بشه.

کشمش و میوه ها
به جای سیریال های پر قند، میتونین کشمش و میوه های خشک رو امتحان کنین. همچنین توت های فصلی و میوه های تازه که به طور طبیعی شیرین هستن بسیار مفیدن.

میوه های خشک بخورین
مصرف میوه های خشک یا انجیر در مواد غذایی خیلی سالمه. در برخی دسرهای حاوی خرما، نه تنها مواد مغذی وجود داره بلکه خیلی هم خوشمزه تره.

منبع: نوین زی

Share the post "آیا به صورت ناخواسته قند زیادی مصرف می کنید؟"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. این میوه ها را بجای قند و شکر مصرف کنید!
  2. مصرف بیش از حد میوه خوب نیست !
  3. زمان مصرف میوه
  4. روش هایی برای کمک به شما تا بیشتر میوه بخورید
Tweet آیا به صورت ناخواسته قند زیادی مصرف می کنید؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه