اکثر آدما حداقل چندبار در سال مریض میشن (سرما میخورن، سرفه میکنن یا دچار سایر عفونت های ویروسی میشن). این بیماری ها معمولا زیاد جدی نیستن اما میتونن خیلی ناخوشایند باشن، و آخرین چیزی که انتظارشو دارین اینه که این بیماری رو به اعضای خانواده یا همکاراتون هم منتقل کنین.

اکثر آدما حداقل چندبار در سال مریض میشن (سرما میخورن، سرفه میکنن یا دچار سایر عفونت های ویروسی میشن). این بیماری ها معمولا زیاد جدی نیستن اما میتونن خیلی ناخوشایند باشن، و آخرین چیزی که انتظارشو دارین اینه که این بیماری رو به اعضای خانواده یا همکاراتون هم منتقل کنین. معمولا وقتی تو خونه یه نفر مریض میشه، دیگران هم همون مریضی رو میگیرن. محل کار خیلی بدتره، چون فضاش محصوره و میتونه باعث بشه چند نفر همزمان یه بیماری رو بگیرن.
وقتی که مریض و ناخوش شدین، برای اینکه از انتقال بیماریتون به دیگران جلوگیری کنین این اقدامات ساده رو برای خودتون به اصول تبدیل کنین و همچنین مطمئن شین که این بیماری ها رو از اعضای خانواده و همکاراتون نمیگیرین.

آداب روز بیماری! (بخش اول)

سعی کنین وقتی که بیمار میشین در خونه بمونین(مگر در مواردی که اصلا امکان پذیر نیست). اینجوری نه تنها استراحت میکنین و زودتر خوب میشین بلکه در محل کارتون هم کمتر ویروس رو به همه منتقل میکنین. اگه حتما باید کار کنین پس از خونه کارتون رو انجام بدین.

کمک پزشکی بگیرین
وقتی که بیمار میشین حتما به پزشک مراجعه کنین، و مصرف دارو رو فورا شروع کنین. این کار باعث میشه زودتر خوب بشین و اطرافیانتون هم کمتر دچار اون بیماری بشن.

فاصله رو حفظ کنین
سعی کنین از اعضای خانواده و همکارانتون فاصله بگیرین، زیرا میتونین ویروس رو از فاصله ۱٫۵ متری هم منتقل کنین. در خونه شاید وسوسه بشین که چون مریضین بیشتر در کنار اعضای خانواده باشین اما بخاطر خودشون هم که شده بیش از حد نزدیکشون نشین. اگه بچه دارین، از همسرتون یا یه نفر دیگه بخواین تا برای یک یا دو روز ازش نگه داری کنه. از اونجایی که خونه هستین هنوز هم میتونین در صورت لزوم ازش مراقبت کنین.

دائم دستهاتون رو بشورین
این کار یه اقدام احتیاطیه که نه تنها از انتقال بیماری جلوگیری میکنه، بلکه باعث میشه شما هم از دیگران مریضی نگیرین. چه در خونه باشین چه در محل کار، حتما دستاتون رو دائم با صابون و آب گرم بشورین تا از منتشر شدن میکروب ها جلوگیری کنین.

ادامه داره…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه